Xside DANCERS

Taneční skupina Xside DANCERS vznikla v roce 2006. Dlouhodobým cílem skupiny je prostřednictvím smysluplných volnočasových aktivit podpořit všestranný pozitivní osobnostní a pohybový rozvoj dětí a mládeže.

Věnujeme se street dance stylům a street show. Pohybový slovník rozvíjíme nejen u dětí a mládeže, ale také u maminek a tatínků. Všichni vlastně můžeme říct, že jsme jedna velká rodina. Snažíme se o individuální přístup. Každý z nás si prošel jinou cestou a je důležité najít v každém jakýsi osobitý styl. Záměrem naší skupiny není jen soupeřit, ale ukázat také, jaký jsme tým. Cílem toho všeho je, že prostě nesedíme u televize, nesedíme u facebooku, neproplouváme znuděně každým dnem –  zkrátka děláme to, co nás baví. S každou pozitivní či negativní situací se posouváme dál.

Účastníme se tanečních soutěží (CDO, TSR)

Každý rok se účastníme soutěží pod organizacemi CDO, TSR, kde získáváme mnoho skvělých ocenění. Ovšem potřebné je zmínit, že ten nejdražší a nejcennější drahokam, který si odvážíme, jsou vzpomínky, zkušenosti,  zážitky a přátelství. Děti se díky soutěžím učí být samostatné a zodpovědné. Práce v kolektivu a respektování ostatních je jakousi třešničkou na dortu. Neposouváme tedy jedince pouze fyzicky, ale je důležité se také zaměřit na psychickou stránku.

Letní soustředění

Pořádáme také letní taneční soustředění, na kterém se rozhodně nenudíme. Prázdninová atmosféra je skvělá pro osvojování nových dovedností. Úkoly, písemné práce, každodenní stereotyp měníme za nezapomenutelné zážitky, atmosféru plnou tance, hudby, slunce a přátelských lektorů. SOUSTŘEDĚNÍ 2022 (Luhačovice)

Můžeš být jeden z nás

„Nikomu neříkáme, že jsme ti nejlepší.“ Co je nejlepší, přece nikdo nemůžeme určit. Každý vnímáme věci subjektivně. Z článku vyčteš jen nějaké to minimum o nás. Jestli jsme Tě nějakým způsobem oslovili, neváhej a dojdi si zatrénovat a přesvědčit se o tom, kdo jsme. Čekáme s  otevřenou náručí.

Externí spolupráce a výuka

Za dobu našeho působení na taneční scéně, jsme spolupracovali s několika tanečními skupinami a tanečními školami.

taneční skupina N-YOJ (Vyškov)
taneční skupina X-TRIM (Brno-Modřice)
taneční skupina Actiwity D.C. (Břeclav)
taneční klub AKCENT OSTRAVA
taneční klub Orel Telnice
taneční klub SWING Kroměříž – profesionálním tanečním párem Kateřina Kolmanová a Radim Přádka
tanečný klub Jumping Šaľa (Močenok, Šaľa – SK)
taneční škola VICTORIA BRNO
tanečná škola PETER CIEKER (Žilina – SK)
tanečná škola K-DANCE (Banská Bystrica – SK)
taneční škola BESTA CHRUDIM
taneční škola ROXTON (Neratovice, Praha)
taneční škola BOHÉMIA Chrast
DDM Vrchlabí – TS Oliver

Taneční skupina Xside DANCERS z.s. je podporována dotacemi z rozpočtu statutarního města Brno www.brno.cz

Kam za sportem v Brně www.kamzasportemvbrne.cz

Jihomoravského kraje www.kr-jihomoravsky.cz